Analýza EURUSD, profit 30% a prognózy v médiách

V poslednom čase som mal veľa povinností, trochu som si bol opäť pokajtovať, takže som nemal čas ani veľmi obchodovať a ako si si všimol, prvý krát za posledné 4 roky som neorganizoval decembrovú konferenciu v Bratislave, alebo v Košiciach.

Čo sa týka tej konferencie, tak v novom roku už prejdem na webináre, ktoré si môžeš pozrieť online z každého miesta na zemi a zadávať mi otázky. Stačí ti k tomu iba pripojenie na internet.

Ale V tomto článku sa budem zaoberať tromi témami:
– Analýza EURUSD
– Ako som s minimum času spravil ja a niekoľko mojich klientov až 30% profitu
– Prognózy EURUSD podľa mainstraimových médií

Analýza EURUSD

Ako už určite vieš, najhlavnejšie rozdelenie trhu je na trendovú a beztrendovú fázu. A práve teraz prebieha trendová fáza na juh, ktorá začala veľkým špicom niekedy začiatkom novembra. Kurz sa odrazil od hodnoty 1.1300 a rýchlo sa vrátil na juh.

Potom nastal ešte jeden špic začiatkom decembra, vystoplo veľa obchodníkov a opäť sa kurz vrátil do trendu.

Ako som s minimum času spravil ja a niekoľko mojich klientov až 30% profitu

Nie je teda nič ľahšie, ako rozpoznať trendovú fázu a všetky obchody zadávať na SELL (alebo Predaj). Takto som ja a aj niekoľko mojich klientov s minimum investovaného času spravili okolo 30% profitu. U niektorých sa jednalo o desiatky tisíc eur čistého profitu.

Ponúka sa teda otázka, či bude nasledovný trend ešte pokračovať, alebo už skončil a bude nasledovať beztrendová fáza, alebo sa kurz otočí na sever.

Prognózy EURUSD podľa mainstraimových médií

Všetko by bolo OK a aj by som obchodoval a s minimum času zarábal ďalej. Čo ma ale znepokojuje sú prognózy v správach, že EURO má isť na paritu – má sa vyrovnať doláru a teda bude v najbližšom čase padať až na kurz EURUSD 1:1.

Ono to vyzerá super, má to ale chybičku krásy. Stačí sa pozrieť na to, kto hovorí tieto prognózy: presne tí, ktorí stoja na druhej strane a ktorí z tvojich strát profitujú. Banky, brokery, etc…

Inými slovami povedané, ako keby ti vraveli: Teraz začni obchodovať a zadávať na SELL, je to tutovka. Ja ti dám ľahko zarobiť moje peniaze. Ty vyhráš a ja prehrám, ja som s tým OK.

Takže moja prognóza je, najlepšie je počkať a neobchodovať. Tá parita sa vysoko pravdepodobne stane. Ale ešte predtým nastane brutálny špic, kde vystopne všetkých obchodníkov na Stop-Losoch, alebo im dokonca vyčistí kontá a až potom sa krásne pustí trend na juh.

A práve v tomto momente budem opäť zadávať obchody na SELL.

Ak sa ti článok páčil, daj mi lajk. Ak máš akúkoľvek otázku, napíš ju dolu do komentárov.

S pozdravom, Milan

One Komenát

  • Tomáš 17/01/2017 at 19:47

    Ahoj aka je tam suvislost s grafom EURUSD a cenou ? ked bude hodnota EURUSD 1:1 aka bude hodnota kurzu na grafe EURUSD napr: 0.8900 ?

Post a Comment

Tvoj email nebude zverejnený a ostane v anonymite. Označené polia sú povinné *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.